Kuvars-Tezgah

LAZ MERMER

Garanti Kapsamı

Ürünlerle alakalı garanti kapsamı, hatalı plakanın tezgah veya evyenin sökülmesi ve yeni plakanın tezgahın evyenin montajı gibi uygulama faaliyetlerini kapsamaz. Ayrıca su tesisatı, elektrik tesisatı, duvar veya yer karosu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, tezgahın değişimi esnasında herhangi bir ilave veya destekleyici işçilik, onarım veya modifikasyonu da kapsamaz. Bu tür işlerin tümü tüketicinin sorumluluğundadır. Uygulamacı firma olarak kullanıcı hatalarından kaynaklı ve marka garanti kapsamında olan değişimler için işçilik ücreti tüketiciye yansıtılır. Tüketici bu şartlar altında aldığı ürünün hükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır.

Kuvars Tezgah

 

 Kuvars Tezgah yüzeylerin sertliğinden ve renk çeşitliliği ile göz kamaştırmaktadır.

Hammadde Kuvars olan sınıfta yer alan Çimstone – Belenco – Coante – Calisco – Sadestone – Silestone – ürünleri Bankolar için, tezgahlar için, zemin ve merdiven gibi yüzeyler de kullanılmaktadır.

Kuvars Tezgah serilerinden herhangi birini kullanmaya karar verdiyseniz ürün kalitesinden farklı olarak uygulama işçiliğine de önem vermelisiniz. 

Kuvars Tezgahlar için bir çok satış yapan firma bulunabilir ancak uygulama için kaliteli hizmet alabileceğiniz çok sayıda firma bulmanız kolay değildir.

Laz Mermer nitelikli uygulama montaj hizmetleri ile tüm tezgah gruplarında olduğu gibi Kuvars tezgah serisine ait tüm modellerde sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

Hem fiyatlarda uygun ve ekonomik çözümler hemde son derece kaliteli uygulama için ekiplerimizden teklif almadan karar vermeyiniz.

Kuvars Tezgah Nedir ?

Kuvars oldukça sert dioksit silisyum kiristellerine verilen addır.Yaklaşık ağırlığı 2.65 g/cm sertliği 7 olan kuvarsa doğada çok rastlanmaktadır. Uzun yıllar fosilleşip kristalleşen kuvars, kristal ya da amarof halde bulunabilir. Kuvars tegah birleşenlerle yapıştırıcılarla meydana gelir bu nedenle sıvı emmez leke tutmaz bakteri üretmez bir üründür.

Kuvars Tezgah Özellikleri

Kuvars Tezgah Özellikleri %93 doğal kuvars minerallerinden oluşmaktadır.Geriye kalan %7 si ise bir birine bağlayacı malzemelerden yapıştırıcı mermer tozu ppolyester gibi bağlayıcı malzemler içeririr.

Tezgah Malzemesi Seçimi

Mutfağınız için ideal tezgahı seçmek sizin için zahmetli ve zaman alıcı olabilir. Bunun en önemli sebebi tezgah malzemesi seçeneklerinin çok çeşitli olması ve bu seçenekler arasında sizin tarzınıza ve mekanınıza en uygununu bulmaya çalışmanın zorluğudur. Aslında beklentiniz, sağlamlığı ve bakım kolaylığı ile tezgahınızı uzun yıllar kullanabilmeniz ve bunun yanında şık ve modern bir görünüme sahip olmasıdır. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğumuzda çok seçenekli tezgah malzemelerini kuvars ve granit olarak daraltabiliriz. Tezgah malzemesinde granit ya da kuvars seçiminiz beklentilerinizi karşılayacaktır. Görünüm ve still avantajları ile her ikisi de evinize şıklık katarken bakım kolaylığı açısından kuvars avantaj sağlayacaktır.

Kuvars Tezgah Kullanım Kulavuzu

Kuvars tezgah sıvı emmez leke tutmaz bakteri üretmez her markanın kendine göre garantisi kapsamına göre değişmektedir. Yaklaşık 5 yıl 20 yıl arası değişmektedir granti kapsamına ürünlerin kendinden olucak tüm olumsuzluklara karşı granti kapsar ve ücret talep edilmeksizin değişimi yapılmaktadır. İlk ürünü imalatını yapan firma ücretsiz şekilde ğişimini yapmaktadır.Detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Çimstone Kullanım Kılavuzu

Düzenli Temizlik

Kuvars Tezgah’ nun gözeneksiz yapısı sayesinde nemli bir bez ve sabunla veya yumuşak bir deterjanla yapılacak bir temizlik Kuvars Tezgahların yüzeyin harika görünmesi için yeterli olacaktır. Temizlikten sonra sabunu sıcak suyla durulayın ve bir bez veya kağıt havlu ile kurulayın. Bir diğer seçenek de temizliği sirke ve su karışımıyla yapıp sonra durulamaktır. Aşındırıcı etkileri nedeniyle partikül ihtiva eden temizlik ürünlerini kullanmayınız. Jel veya sıvı türünde olan temizlik malzemelerini tercih ediniz.  

Tortular

Gıda artığı, sakız vb. kurumuş yapışkan artıkları öncelikle plastik veya tahta bir mutfak gereciyle kazıyınız. Sonra nemli bir bez ve deterjanla iz kalmayacak şekilde temizleyiniz sonrasında hemen durulayınız. Yüzey parlaklığına zarar vermemek için zorlu kirleri temizlemek için aşındırıcı bir malzeme kullanmayı

İnatçı Gıda Lekeleri

Nemli bir bez veya kağıt havlu üzerine bir miktar aşındırıcı olmayan ve düşük oranda çamaşır suyu içeren bir deterjan dökünüz. Yüzeyi dairesel hareketlerle silerek temizleyiniz ve hemen durulayınız. Metal izi pas gibi zorlu lekelerde bu deterjandan az bir miktar bulaşık süngerinin yüzeyine dökünüz, hafifçe ovalayınız ve hemen durulayınız. Cimstone yüzeyinizi ilk günkü görünümüyle muhafaza etmek için düzenli aralıklarla temizlemenizi tavsiye ederiz. 

Kullanılmaması Gereken Kimyasallar

Fırın-ocak temizleyicileri, zemin temizleyicileri, bulaşık Isıl Dayanım makinası deterjanı, klozet temizleyicileri, mobilya temizleyicileri, lavabo gideri açıcıları, leke çıkarıcılar, pil asidleri vb. Bankonuzun bu kimyasal ve temizleyicilere uzun süreli temasa maruz kalması yüzeyde kalıcı hasar veya renk değişimine neden olabilir. Yüzeyiniz potansiyel olarak zarar verici bu vb. bir malzemeye maruz kaldığı zaman etkisinden korunmak için hemen suyla durulayınız.

 

Dayanıklılık

Kuvars kırılma, çatlama, çizilme ve lekelere karşı dayanıklıdır. Buna rağmen farklı nesnelerden gelebilecek aşırı darbe ve basınçtan zarar görebilir. Her yüzey gibi güçlü kimyasallara maruz kaldığında kalıcı olarak hasar görebilir. Kuvars yüzeyleri çizilmeye karşı dayanıklı olsa da keskin ve sivri aletlere maruz bırakmayınız. Bir kesme tahtasının kullanılması her zaman tavsiye edilir. 

Isıl Dayanım

Kuvars yapısal olarak granit de dahil olmak üzere herhangi bir yüzeye kıyasla ısıya karşı daha dayanıklı olmakla birlikte her yüzey gibi ani ve hızlı ısıl değişimlerden zarar görebilir. Bu yüzden her türlü elektrikli ısıtma ve pişirme cihaz ve gerecinin altında her zaman nihale kullanılması önerilir. Ateşten yeni alınmış ve sıcak tencere-tava vb. pişirme gereçlerini doğrudan Kuvars yüzeyine koymayınız

Kuvars Tezgah Ürünleri

Çimstone-Logo

ÇİMSTONE

Çimstone izmir türkiyede üretilmektedir.Sektörde 20 yıla yaklaşan var oluşu ile ilklerden bir firma bir çok renk seçeneği ile hizmet sunmaktadır.

Belenco-Logo

BELENCO

Belenco Kuvars Tezgah panelleri Türkiye Manisa da üretimi yapılmaktadır. Belenco Tezgah kuvars minerallerinin birleşmesi ile meydana gelmektedir.

Calisco-Logo

CALİSCO

Calisco Tezgah Kuvars Tezgah panelleri Türkiye Manisa da üretimi yapılmaktadır. Calisco Tezgah için Breton teknolojisi ile kuvars esaslı kompoze plakalardan üretilmektedir.Calisco tezgahları ile mutfak, banyo ve tüm iç mekanlarda Calisco konforunun tadını çıkarın. Yüzeylerimiz % 93 kuvars içerir.

Coante-Logo

COANTE

Coante Tezgah Kuvars Tezgah panelleri Türkiye Muğla da üretimi yapılmaktadır.Coante Tezgah için Breton teknolojisi ile kuvars esaslı kompoze plakalardan üretilmektedir. Coante Tezgah sadece iç mekan uygulamalarında değil dış mekan uygulamaları içinde kullanılmaktadır. Dış mekanda Coante Green plakalarla üretim yapmaktadır.

Silestone-Logo-Görsel

SİLESTONE

Silestone Tezgah ithal ispanya üretimi bir üründür. Silestone kuvars yüzeylerine sahip olan bu ürün ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen üründür. Zengin renk seçenekleri ile göz kamaştırmaktadır. Mat ve parlak yüzeyler olarak üretilmektedir. Silestone Kuvars tezgah 25 Yıllık Garanti olanağına da sahip bir üründür.

Sadestone-Logo

SADESTONE

Türkiye Gaziantep bölgesinde 2013 yılında faaliyete giren Sadestone tezgah kuvars plaka üretim tesisimizde sektördeki en yeni makineleri kullanmaktayız. Bu tesisimizde ürettiğimiz ürünler sadece granitin değil, diğer kuvars yüzeylerin fiziksel ve kimyasal dayanımlarını da aşmaktadır.

Grado-Tezgah-Logo

GRADO

GRADO Kuvars Yüzeyler aşınmaya çizilmeye karşı dayanıklı yapısı ile garanti kapsamındadır.“İşçilik ve Montaj” kurallarına uygun olarak işlendiğinde ve kalıcı olarak uygulandığı durumlarda geçerlidir.Kuvars yüzeylerin yapıldığı hatalı plakanın onarılmasını ve değiştirilmesini kapsamaktadır İlk alıcısı dışında, hiçbir mesken bu garanti kapsamında yer alamaz.

Sohbet Başlat
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button