Onyx-Masa

LAZ MERMER

Garanti Kapsamı

Doğal taş ürünlerin de ürün garantisi yoktur sadece işçilik garantisi vardır . Ürünlerle alakalı garanti kapsamı, hatalı plakanın tezgah veya evyenin sökülmesi ve yeni plakanın tezgahın evyenin montajı gibi uygulama faaliyetlerini kapsamaz. Ayrıca su tesisatı, elektrik tesisatı, duvar veya yer karosu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, tezgahın değişimi esnasında herhangi bir ilave veya destekleyici işçilik, onarım veya modifikasyonu da kapsamaz. Bu tür işlerin tümü tüketicinin sorumluluğundadır. Uygulamacı firma olarak kullanıcı hatalarından kaynaklı ve marka garanti kapsamında olan değişimler için işçilik ücreti tüketiciye yansıtılır. Tüketici bu şartlar altında aldığı ürünün hükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır.

Onyx Masa

Onyx Masa Mermer bilinen mermer den farklı bir taştır. Dışarıdan bakıldığında mermerden ayırt etmek çok zordur. Ancak Onyx taşı yarı saydam olup ışığı geçirirken mermer ise ışığı geçirmez. Mermer yeryüzüne yakın katmanlardan elde edilirken, onyx taşı çok daha derin katmanlarda bulunur ve renklerine göre değer kazanır.

Bir kalsedon türü olan Onyx masa taşı, yer altı sıcak sularının kaynaması sonucu kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat, bakır, demir oksit ve florin minerallerinin birleşmesiyle oluşmaktadır.
Mücevher tasarımcılarının önemli sırlarından biri; koyu zemin üzerindeki taşları daha fazla ışık verdiğini keşfetmeleri ve bu kontrastın taşları daha büyük göstermesidir. Bu ilüzyonu hazırlarken koyu zemini oluşturacak bir numaralı malzemeleri Onyx‘tir.

Onyx antik Yunan ve Roma‘da da popüler bir taştır. Onyx ismini alması ise Roma mitolojisi ile alakalıdır. Güzellik tanrıçası; doğada beyaz ve kahverengi olarak da bulunabilen onyx silikon dioksit bileşiğinden oluşur. Mohs cetvelinde 7.0‘lık dereceye denk gelen sert bir taştır.

Kırşehir‘e gelen misafirlerimiz bu büyüleyici atmosferi devamlı hatıralarda saklamak ve dostlarına anlatmak için, Kırşehir‘e özgü bir hediye olarak Onyx taşını seçmektedirler.

Onyx Masa Taşının Faydaları

Onyx Kabul Edilen Yararları :

Kadın erkek ilişkilerini dengeler, karşı cinsler arasında sağlıklı iletişim sağlar, evliler arasında hoşnutluk oluşturur.

Kişinin hangi çeşit enerjiye ihtiyacı varsa o enerjiyi verir.

Olumsuz enerjiyi engelleyici özelliğinden dolayı nazara (göz değmesine) karşı etkilidir.

Zihin bulanıklığını giderir, konsantrasyon eksikliğini ortadan kaldırır. Kişinin doğru karar vermesine yardımcı olur.

“Gelecekte ne olacağım” kaygısını azaltır.

Oto-kontrol yeteneğini geliştirir.

Kişiyi bağımlılıktan kurtarır.

Beyazımsı Onyx uyumaya yardım eder.

Sinirleri veya heyecan merkezini yatıştırır. Aşırı yoğun duygulanmaları (üzüntüleri), stres oluşturan anıları ve diğer olumsuzlukları zayıflatır veya tümüyle sakinleştirir.

Hayırlı işlerde cesaret ve şans verir.

Meditasyon sırasında içimizi görmemize veya düşlere dalmamıza yardım eder.

Onyx Masa Özellikleri

Kuvarsın alt türü olan kelsedan ailesinin üyelerinden Agatın alt türüdür.

Gerçekte gri ve siyah karışımı renktedir. Açık renkli bantları vardır. Bu nedenle ismi, el parmağının tırnağı anlamına gelen kelimeden türetilmiştir. Cam parlaklığındadır.

Koyu siyah, mavi, yeşil renkleri boyanarak elde edilir. Örneğin mat gri durumundaki Onyx taşı, kaynayan bal veya şekerli suya atılır, bal veya şeker taşa yedirilir, daha sonra ateşte ısıtılır, şeker veya bal barbonlaşır. Böylece kahverengimsi siyah görünümlü siyah Onyx elde edilmiş olur.

 

Onyx Taşının Kimlik Kartı

 Grubu = SilkatBağlı Olduğu Grup =Diğer Adı = Kimyasal Kuvars ve Kolseduan (Kadıköytaşı) > 
Diğer Grup Üyeleri = Sard, Sardoniks Agat (Akik)
Alt Türleri = -Kristal Sistemi =TrigonalSimetrik) (Üç Köşeli KatmerliKimyasal Formülü=SIO2+Fe,MnBileşiğindeki Elementler =Silisyum,Oksijen + Az Miktar Demir, Manganez
Sertliği = 7Özgül Ağırlığı = 2,57 – 2,65
Rengi = Düzgün Bantları Siyah, Kahverengi, Gri, Beyaz Çizgi Rengi = Beyaz
Parlaklığı = CamsıYapısal Görünümü = Opak (Saydam Olmayan)
Karıştırılabileceği Taşlar = Az Renkli Agat
Flüoresans Özelliği = –
Fosforesans Özelliği = –
Sembolü Olduğu Hususlar = -Özdeşleştiği Hayvan = –
Özdeşleştiği Sayı = –
Özdeşleştiği Ay = Şubat,AralıkÖzdeşleştiği Hayvan = -Özdeşleştiği Burç = Aslan, Yay, Kova Özdeşleştiği Çakra = Kök
Özdeşleştiği Unsur =Toprak Çıkarıldığı Başlıca İller = Eskişehir, Balıkesir Kırşehir, Sivas,

Onyx Masa Renk Kartelası

Bir birin den zengin renk seçenekleri onxy mermer uygulamasını yapmaktayız 

Onyx Masa Fiyatları

Laz Mermer seçimlerinde bir çok tüketici kalite ve görselliğe önem verdiği kadar fiyatlara da son derece dikkat etmektedir. Onyx  masalar belki muhtelif ürünlere göre fiyat farkı oluşturan bir ürün olsa da kalitesi ve şıklığı ile sizlere yıllarca kalıcı görüntüsü ile geri dönüşü olan bir üründür.

Onyx Masa için bir çok farklı renk seçimi yapabilir ve Orta Sehpa , Yan Sehpa , Dresuvar , Tv Ünitesi veya yer zemini duvar kaplama gibi alanlarda farkınızı yansıtabilirsiniz.

Projenize göre Onyx  Masa fiyatları değişiklik gösterecektir. Ortalama bir başlangıç fiyatı vermemiz gerekirse 12.500₺ den başlayan Onyx  Masa table  fiyatları bulunmaktadır. Renge Free’ye Göre Değişmektedir. Yinede güncel fiyat alımı için bizi arayabilir ve projeniz için teklif alabilirsiniz.

Diğer Tezgah Markaları

Sohbet Başlat
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button