Doğal-Taş-Tezgah

Doğal Taş Tezgah Renkleri

genellikle açık olmakla birlikte, içindeki feldspatların ve diğer minerallerin cins ve miktarına göre gri, pembe, kırmızımsı olabilir.

Doğal Taş Tezgah Çeşitleri

yeryüzünde çok yaygın olarak bulunurlar. Granitler çeşitli yer kabuğu modellerinde görünür. Granitin yeryüzünün temelini teşekkül ettirdiği kabul edilmektedir. Doğada granitler; dayk, silis ve batolitler halinde bulunabilir.

Doğal Taş Tezgah Özellikleri 

Doğal Taş Tezgah Nedir

Doğal taş tezgahlar renge göre sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir.Plüton içindeki taneler çoğunlukla gözle görülebilir büyüklüktedir. Granitin esas mineralleri feldspatın ortoklas cinsi ile az miktarda plajioklas ve kuvarstır. Ayrıca mika, hornblend, piroksen ve ikinci gruba giren turmalin, apatit, zirkon, grena, manyetit gibi mineraller de bulunabilir.

Doğal Taş Tezgah Modelleri

Uygulamasını yaptığımız birbirinden güzel Granit Tezgah Modellerini sizlerde ev ve diğer yaşam alanlarınızda kullanabilir, istediğiniz renk ve model seçenekleri arasından projenize özel teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Granit evinize, ofisinize, iş yerinize lüks bir görüntü katmakla kalmaz, kaliteyi her an yanınız da hissedersiniz.

Onlarca renk ve desen seçenekleri arasından mutfak ve banyo tezgahlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Doğal Taş Tezga Fiyatları 

Kuvars tezgahı ülkemizde üreten firmalar çimstone 600TL-1.000 TL arası , Belenco 700 TL-1.300 TL arası, Coante 650TL-1.200 TL arası, Calisco 600TL-1.000 TL arası, Sadestone,550TL-900 TL  arası şeklinde değişmektedir.Yurt dışı ürünlerde Silestone 1.500 TL- 3.000 TL  arası, Cambria 1.800 TL 3,500 TL arası yaklaşık mtul fiyatları bu şekilde renge göre ölçüye göre freye göre değişmektedir.

Doğal Taş Tezgah Kullanım Alanları

Granit mutfak tezgahı , mutfak ve banyolarda muhteşem estetik sunar ve diğer iyi özelliklere sahiptir. Ancak, eviniz için granit tezgahı düşündüğünüzde aklınızda bulundurmanız gereken bazı zayıflıklar vardır. İşte konunun iki tarafına da bir bakış.

Doğal Taş Tezgah Mutfak Tezgahını Dikkate Alma Nedenleri

Granit, diğer birkaç tezgah üstü malzemenin eşleştirebileceği zengin bir güzelliğe sahiptir . Zamansız bir aura, temiz ve doğal bir üründür.

Granit Mermer ve Onyx mutfak tezgahı, yüksek kaliteli bir mutfağı görsel olarak bir üst seviyeye çıkarır ve sıklıkla odanın merkezi haline gelir. Çalışılacak 20’den fazla granit tonuyla, mutfak dolaplarınız, yer döşemeleriniz ve duvarlarınızla mükemmel uyum sağlayan bir tanesini bulacaksınız.

Granit çok sert bir maddedir ve çiziklere duyarlı değildir.

Bıçak donuklaştıracağı için çalışmak ideal olmasa da normal aşınma alır ve çok iyi yırtar.

Granit ısıya karşı direnç gösterir, bu nedenle ocak yakınında kullanılması idealdir. Sıcak bir tavayı hızlıca ayarlamanız gerektiğinde, granit ısıyı hasar görmeden veya zayıflamadan alabilir. Banyoda, üzerine hala ılık olan bir saç aleti koymak sorun olmaz.

Granit lekelere karşı çok dirençli olabilir ve uygun bir şekilde kapatıldığında sıvıları emmez.

Doğal Taş Tezgahlarda Dikkatli Olmak İçin Sebepler

Tüm güzelliği ve dayanıklılığı için, granit tezgahların bir takım zayıflıkları vardır.

En çok problemler, tezgahlar doğru şekilde kapatılmadığında veya sızdırmazlık malzemeleri iyi uygulanmadığında ortaya çıkabilir.

Granit gözeneklidir. Bu, mühürlenmemiş veya kötü şekilde kapatılmış tezgahların meyve suyunu veya yağı emebileceği ve çıkarılması imkansız olabilecek bir leke oluşturabileceği anlamına gelir. Zayıf mühürlü bir tezgah, gözeneklerinde bakteri barındırabilir.

Bazı işlem görmüş granit mühürlenmeden 10 yıl dayanabilir, ancak birçok tezgahın yıllık bazda tekrar kapatılması gerekecektir. Bu göz ardı edildiğinde, granit tezgahların lekelenme belirtileri göstermesi uzun sürmez.

Bu tezgahlar çok dayanıklı olsa da, bir köşeye bırakılan ağır bir nesne graniti çatlatabilir veya kırabilir. Bu yaygın değildir, ancak doğru koşullar altında olabilir.

Doğal Taş Tezgah Ürünleri

Granit-Logo

GRANİT

Laz Mermer olarak siz değerli müşterilerimize bir çok alanda uygulanabilir Granit Tezgah Modelleri ile hizmet vermektedir. Banyo, Mutfak, Zemin ve Cephelerde hem kullanışlı hemde estetik bir çok modelimizde sizlerleyiz.

Mermer-Logo

MERMER

Uygulamasını yaptığımız birbirinden güzel Mermer Tezgah Modellerini sizlerde ev ve diğer yaşam alanlarınızda kullanabilir, istediğiniz renk ve model seçenekleri arasından projenize özel teklif talebinde bulunabilirsiniz. Mermer evinize, ofisinize, iş yerinize lüks bir görüntü katmakla kalmaz, kaliteyi her an yanınız da hissedersiniz. Onlarca renk ve desen seçenekleri arasından mutfak ve banyo tezgahlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Onyx-Logo

ONYX

Onyx mermer bilinen mermer den farklı bir taştır. Dışarıdan bakıldığında mermerden ayırt etmek çok zordur. Ancak Onyx taşı yarı saydam olup ışığı geçirirken mermer ise ışığı geçirmez. Mermer yeryüzüne yakın katmanlardan elde edilirken, onyx taşı çok daha derin katmanlarda bulunur ve renklerine göre değer kazanır.

Call Now Button
Sohbet Başlat
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?