sadestone-tezgah

LAZ MERMER

Garanti Kapsamı

Ürünlerle alakalı garanti kapsamı, hatalı plakanın tezgah veya evyenin sökülmesi ve yeni plakanın tezgahın evyenin montajı gibi uygulama faaliyetlerini kapsamaz. Ayrıca su tesisatı, elektrik tesisatı, duvar veya yer karosu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, tezgahın değişimi esnasında herhangi bir ilave veya destekleyici işçilik, onarım veya modifikasyonu da kapsamaz. Bu tür işlerin tümü tüketicinin sorumluluğundadır. Uygulamacı firma olarak kullanıcı hatalarından kaynaklı ve marka garanti kapsamında olan değişimler için işçilik ücreti tüketiciye yansıtılır. Tüketici bu şartlar altında aldığı ürünün hükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır.

Sadestone Tezgah

 Türkiye Gaziantep bölgesinde 2013 yılında faaliyete giren Sadestone tezgah kuvars plaka üretim tesisimizde sektördeki en yeni makineleri kullanmaktayız. Bu tesisimizde ürettiğimiz ürünler sadece granitin değil, diğer kuvars yüzeylerin fiziksel ve kimyasal dayanımlarını da aşmaktadır.

Sadestone %93 kuvars oranına , 2.40 gr/cm3 yoğunluğa ile 6.5 mohs sertliğine sahiptir.
Bu yoğunluk ve sertlik değerleri ile diğer yüzey kaplama malzemelerine kıyasla uygulamalarınızda şu faydaları sağlamaktadır:

Sadestone mutfak ve banyo tezgahlarında en uygun ürün olmasının yanı sıra;

AVM’ler, ofisler, metro istasyonları, hastaneler, okullar , lokantalar gibi yüksek yaya trafiğinin olduğu mekanlarda ve ayrıca iç duvar kaplamaları , cephe kaplamaları resepsiyon bankoları ,merdiven basamakları ve benzeri uygulamalarda da kullanılabilir.

Sadestone şıklığı ve dayanıklılığı birleştiriyor. Sadestone granitten ve yüzey kaplaması olarak kullanılan tüm doğal taşlardan daha serttir.

Çeşitli renk seçenekleriyle benzersiz mekanlar tasarlamanız için size yeni imkanlar sunuyoruz.

Sadestone Bayi

Firmamız Laz Mermer diğer tüm tezgah markalarında olduğu gibi Sadestone markasınında yetkili satış ve uygulama bayisidir.

Kullandığınız yada yeni uygulama yapmak istediğiniz Sadestone ürünleri için firmamızı arayabilir, fiyat alabilir yada özel projeleriniz için teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Firmamız bir çok alanda sadestone tezgah uygulaması yapmış olup önceliğimiz kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikasıyla siz değerli müşterilerimize hizmet vermektir.

Bize bir telefon kadar yakın olduğunuzu unutmayın!

Sadestone Tezgah Modelleri

Uygulamasını yaptığımız birbirinden güzel Sadestone Tezgah Modellerini sizlerde ev ve diğer yaşam alanlarınızda kullanabilir, istediğiniz renk ve model seçenekleri arasından projenize özel teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Sadestone evinize, ofisinize, iş yerinize lüks bir görüntü katmakla kalmaz, kaliteyi her an yanınız da hissedersiniz.

Onlarca renk ve desen seçenekleri arasından mutfak ve banyo tezgahlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Sadestone Özellikleri

Sadestone mutfak ve banyo tezgahlarında en uygun ürün olmasının yanı sıra ; AVM’ler, ofisler, metro istasyonları, hastaneler, okullar , lokantalar gibi yüksek yaya trafiğinin olduğu mekanlarda ve ayrıca iç duvar kaplamaları , cephe kaplamaları resepsiyon bankoları ,merdiven basamakları ve benzeri uygulamalarda da kullanılabilir.

Mükemmeli Tasarlamak.
Sadestone tezgah tasarımlarınız için zengin renk seçenekleri sunmaktadır. Özel projelerinizde özel desenler ve renkler için Sadestone satış bölümü ile irtibata geçiniz.

Sizin için en uygun çözümleri beraber bulalım. Hayal gücümüzün sınırlarını beraber zorlayalım, yeni renk ve desenleri beraber tasarlayalım.

Kalite Standartlarımız.

Kalite kontrol ekibimiz tarafından hammadde satın alımından, ArGe , üretim prosesleri ve hatta sevkiyata kadar Sadestone tezgah kalite prosedürümüz eksiksiz olarak uygulanmaktadır.

Hammadde satın alırken kuvarslar renk, şekil, boyut testlerinden geçerler. Kalite kontrollerinden geçen reçine ,diğer kimyasallar, renk pigmentleri ve doğal kuvars birleşerek Sadestone plakaları oluştururlar.

Pres ve parlatma sonrası 2 ayrı kalite kontrol istasyonumuzda muayeneleri yapılan ürünler nakliye öncesi son bir kalite testinden geçirilerek yüklemesi yapılır.

Sadece en iyi hammaddeleri seçerek üretimimizde kullanmaktayız.

Laboratuar personellerimiz, kimyagerlerimiz bu konuda çok hassas çalışmaktadır. Bütün bu çabamız kalite standartlarımızı aşamayan ürünleri daha hammadde safhasındayken ayıklayabilmek ve üretim hattımızı daha hızlı , daha verimli bir şekilde çalıştırmak içindir.

Bu kalite standartlarımızın sonucu olarak ; uygulamalarınızda güvenle kullanabileceğiniz mükemmel kalitede , renklerde, desende ve boyutta ürünler üretmekteyiz.

Çizilmeye dayanıklıdır.

Lekeye ve kimyasal maddeye dayanıklıdır.

Sıcağa dayanıklıdır.

Gözeneksiz olduğu için yüzeyinde bakteri barındırmaz.Hijyeniktir.

Parlak yüzeyi ile cila ve tekrar parlatma gerektirmez.

5 yıllık limitli garantilidir.

Bakımı ve temizlenmesi kolaydır.

24 renk alternatifi sunmaktayız.

İmalatı ve montajı kolaydır.

Granit veya diğer yüzey kaplama malzemelerinden daha dayanıklıdır.

Üretilirken, montaj ve kullanımında çevreyi kirletmemektedir. Çevre dostudur.

Sadestone Kullanım Kılavuzu

Bakım ve Koruma

Düzenli günlük bir bakımla SADESTONE tezgahınız ilk günkü halini yıllar boyunca koruyacaktır. Pürüzsüz ve gözeneksiz yüzeyi ile SADESTONE lekelere ve çizilmeye karşı dirençlidir. Ancak, unutulmamalıdır ki aşırı baskı, ve ısı tezgah yüzeyinde problemlere neden olabilir. Bu problemlerle karşılaşılmaması için tezgahınızın günlük bakımına ve kullanım kriterlerine özen gösterilmelidir.

Günlük Kullanım ve Bakım

SADESTONE tezgahınız sadece günlük bir temizlikle ilk günkü şıklığını ve parlaklığını bir ömür boyu koruyabilir. Bunun için PH-nötr deterjanlarla tezgahınızın günlük temizliğini yapmanız gerekmektedir. Kalan deterjanı bol su ile durulayıp, kurulamanız yeterli olacaktır.  Asla tuz ruhu veya yüsek konsantre çamaşır suları ile tezgahınızı temizlemeyiniz. Yüzeye zarar verebileceğiniz gibi, iyi durulanmadığı taktirde kendi sağlığınıza da zarar verebilirsiniz.

Her ne kadar SADESTONE  lekelere dirençli bile olsa, tezgah üzerine dökülen atıklar( yağ, salça vs.) en kısa süre içinde temizlenmelidir.
Bu tip atıkların temizlenmesi direk sabunlu su ile yapılabilir.

İnatçı Lekelerin Çıkarılması

Tezgahınız üzerinde kurumuş inatçı lekelerin çıkarılmasında ( kurumuş yağ kalıntıları, su bazlı boyalar vs.) ilk önce kurumuş kalıntıyı yüzey üzerinden bir spatula ile sıyırmak gerekir. Daha sonra, yüzeyi aşındırıcı içermeyen temizleme pedi(scotch Brite vs.)ve jel, sıvı veya sprey ev tipi temizliyicilerle ovalayaraktan temizlemeniz gerekir. Lekenin durumuna göre temizlik yapıldıktan sonra bol su ile etraflıca durulayıp, temiz bir bez ile kurulamanız yeterli olacaktır. Kullandığınız temizlik ürününü yüzey üzerinde durulamadan bırakmayın!

Tezgahınızı hiç bir zaman metilen klorür( tiner vs.) ve alkali maddeler içeren maddelerle temizlemeyiniz. Yanlışlıkla kullanıldığında mutlaka bol su ile durulayınız.

Isı

Unutulmamalıdır ki, tüm alternatif yüzey kaplama ve tezgah malzemeleri ısı ile uzun soluklu temas ettiğinde etkilenir.  SADESTONE tezgahınız normal bir ısı ile zarar görmez ancak ocakta unutulmuş çelik tencere, tava, çaydanlık gibi malzemeler tezgah yüzeyine uzun süreli bırakıldığında tezgahınıza zarar verebilir. Bu zarar yüzeyde renk solması şeklinde olabileceği gibi, yüzeyde  ısıl genleşmeden ötürü çatlamalar da oluşabilir. Bunu önlemek için bu tip durumlarda mutlaka nihale vb. ürünler kullanılmalıdır.

Kimyasallar

Aşağıda listede tüm   zararlı kimyasallar yer almamaktadır. Bu liste haricende başka benzer kimyasallar da tezgahınıza zarar verebilir. Oluşabilecek hasar, kimyasalın cinsine, konsantrasyonuna (yoğunluğuna) ve yüzey üzerinde kalma süresine göre değişebilir.

SADESTONE tezgahınız üzerinde güçlü kimyasallar ve solventleri kullanmayınız.

Aşağıda bahsedilen kimyasalları asla SADESTONE yüzeyi üzerinde kullanmayınız:

İçinde aşındırıcı bulunan toz deterjanlar.

Çam yağı içieren kimyasallar – tezgah yüzeyine döküldüğünde tam durulanmazsa, bu tip kimyasallar yüzeyde kalıcı lekelere sebep olabilir.

Hidrosiyanik asit, hidroflorik asit, hidroklorik asit, sülfürikasit, nitrik asit gibi konsantre asitler tezgah yüzeyinde kalıcı hasarlara sebep olabilir.
Vernik, tiner, boya çıkarıcılar.
Ksilen, toluen, potasyum hidroksit, kostik soda içeren temizleyiciler.

Aseton, oje çıkaran kimyasallar, tiner, çamaşır suyu gibi solventler.. ( %50 seyreltilmiş çamaşır suyu kısa süreli temaslarla tezgah üzerindeki lekelerin çıkarılmasında kullanılabilir, temizlik işleminden sonra iyice bol su ile durulanmalıdır)

PH seviyesi yüksek olan(PH>8,5) ocak ve fırın temizleme kimyasalları , bulaşık makinası parlatıcıları, tuvalet temizleyici kimyasallar.

Çizikler

Her nekadar SADESTONE Quartz diğer alternatif yüzey kaplama malzemelerinden daha sert olsa da, hiç bir zaman yüzey üzerinde direk olarak bıçak vs malzemelerle doğrama ve kesme işlemi yapmayınız. Bu tip doğrama ve kesme işlemleri için kesme tahtası kullanınız.

Genel Problemler ve Çözümleri

 Silikon Lekeleri

Silikon yapışan bölgeye çok az miktarda ethanol veya aseton döktükten sonra jilet benzeri bir malzeme ile dikkatli bir şekilde yüzeyi çizmeden sıyırınız. Ardından bol su ile yıkayıp, kurulayınız.

 Yağ Lekeleri

Az bir miktarda deterjanı suda seyreltip, yumuşak bir bez ile lekeli yüzeyi ovalayarak temizleyiniz. Ardından bol su ile yıkayıp, kurulayınız.

Metal ve Pas Lekeleri

Leke üzerine çok az miktarda hidroklorik asit uygulayıp bir kaç saniye lekeye nüfus etmesini bekledikten sonra bol su ile durulayıp, kuruşayınız.

Kireç Lekeleri

Lekeli yüzey üzerine sirke ( veya seyreletilmiş zayıf bir asit) uygulayıp bir dakika kadar bekleyiniz. Ardından bol su ile yıkayıp, kurulayınız.

Eğer tezgah yüzeyiniz tırnak cilası, boya veya diğer güçlü lekelere maruz kalmışsa, önce plastik bir spatula ile fazla birikinti varsa onu yavaşça yüzeye zarar vermeden alınız daha sonra rutin temizleme işlemini yapınız.

Bu önlemlere ek olarak;

SADETONE tezgahınızı direk yoğun güneş ışığına ve diğer UV ışınlara maruz bırakmayınız.

Yüzeyde biriken normal su kalıntılarını devamlı kurulayınız.

Tezgah Malzemesi Seçimi

Mutfağınız için ideal tezgahı seçmek sizin için zahmetli ve zaman alıcı olabilir. Bunun en önemli sebebi tezgah malzemesi seçeneklerinin çok çeşitli olması ve bu seçenekler arasında sizin tarzınıza ve mekanınıza en uygununu bulmaya çalışmanın zorluğudur. Aslında beklentiniz, sağlamlığı ve bakım kolaylığı ile tezgahınızı uzun yıllar kullanabilmeniz ve bunun yanında şık ve modern bir görünüme sahip olmasıdır. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğumuzda çok seçenekli tezgah malzemelerini kuvars ve granit olarak daraltabiliriz. Tezgah malzemesinde granit ya da kuvars seçiminiz beklentilerinizi karşılayacaktır. Görünüm ve still avantajları ile her ikisi de evinize şıklık katarken bakım kolaylığı açısından kuvars avantaj sağlayacaktır.

Diğer Tezgah Markaları

Sohbet Başlat
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button