Corian

Corian, 1967’de DuPont tarafından icat edilen “katı yüzey” adı verilen bir tezgah tipi için bir markadır.

Akrilik polimerler diğer mineraller ve taştan elde edilen malzemelerle karıştırılarak katı yüzey Corian tezgahı yapılır. Yarım inç kalınlığında tabakalar yapmak için bu karışım kalıplara dökülür.

Başka bir deyişle, katıdır ve tamamen içte ve dışta aynıdır.

Bu karışım, diğer tezgah tiplerinde bulunmayan bazı harika özelliklere ve avantajlara izin verir.

Bununla birlikte, DuPont’un patenti tükendiğinden, diğer katı yüzeyli markalar bu tezgahların kendi sürümleriyle atladılar. Bu diğer sürümler arasında Staron, Swanstone, Avonite, Wilsonart / Cebelitarık, Formica, LG, Hanex ve Meganite bulunur.

Corian tezgahları özel avantajlara sahip dayanıklı bir mutfak tezgahıdır.

Laz Mermer olarak siz değerli müşterilerimize Dupont ürünlerinin yetkili bayisi olarak hizmet vermekteyiz.

Aşağıda bulunan tabloda Dupont Corian ürünleri hakkında bilgilere, resimlere ve ürünlerin renklerine bakabilir, sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neredeyse sınırsız renk seçenekleri ile Corian tezgahları ev ve diğer tüm yaşam alanlarınızda göze çarpan özelliklere sahiptir. Mevcut seçenekler arasından seçim yapabileceğiniz gibi istediğiniz desen ve renklerde üretimini talep edebilirsiniz.

Arzunuz ne yönde olursa olsun bizleri arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Corian Modelleri

Uygulamasını yaptığımız birbirinden güzel Corian Tezgah Modellerini sizlerde ev ve diğer yaşam alanlarınızda kullanabilir, istediğiniz renk ve model seçenekleri arasından projenize özel teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Corian evinize, ofisinize, iş yerinize lüks bir görüntü katmakla kalmaz, kaliteyi her an yanınız da hissedersiniz.

100 den fazla renk ve desen seçenekleri arasından mutfak ve banyo tezgahlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Corian Fiyatları

Corian Bayi

Dupont Coiran Bayileri

Corian Özellikleri

Corian Bakım ve Temizlik

Corian tezgahı temizliği kolaydır. Sabunlu su yeterlidir.

Bununla birlikte, sabunlu suyun zamanla tezgahın üzerinde donuk bir film bırakabileceğini unutmayın.

Aşındırıcı temizleyiciler, ovalama pedleri ve diğer aşındırıcı ovma pedlerini de kullanabilirsiniz.

Normal mutfak ve ev tezgah temizleyicileri normal olarak kullanıldığında güvenlidir.

Çamaşır suyu gibi birçok geleneksel ev ürününe uzun süre maruz kalmak, Corian tezgahınızın yüzeyini bozabilir. Ayrıca, cam temizleyicileri mumlu bir film bırakır ve tezgahı temizlerken kullanılmamalıdır.

Corian serttir, ancak lekelere veya kimyasal hasarlara karşı dayanıklı değildir.

Yüksek sıcaklık ve sıcak tavalar Corian tezgaha zarar verir.

Tencereleri ve tavaları doğrudan mutfak tezgahınıza, sıcak olarak yerleştirmek, genellikle herhangi bir tezgah malzemesi ile iyi bir fikir değildir.

Bununla birlikte, Corian yüzey mutfak tezgahı, uzun süre ısıya dayanamaz ve çok sıcak olan kaplar doğrudan yüzeye yerleştirilirse esas olarak erir veya yanar, bu nedenle daima bir nihale kullanın.

Corian tezgah üzerinde nadiren leke barındırır. En yaygın olarak, Corian  lekeleri aslında kimyasal hasardan kaynaklanan lekelerdir. Yine, Corian tezgahınızda kullandığınız temizlik ürünleri konusunda biraz seçici olun, yoksa kötü sonuçlar olabilir.

Çizikler  başka yaygın bir durumdur çünkü katı yüzeyli tezgahlar nispeten yumuşaktır, bu sayede düşmüş tabakları kırmanıza yardımcı olur, ancak neredeyse her şekilde çizilmeyi kolaylaştırır. Bununla birlikte, çoğu durumda çizikler zımparalanabilir.

Çizilmeleri önlemek için her zaman bir kesme tahtası ve nihale kullanın ve yüzeyde bir şey kaydırmaktan kaçının.

İyi haber  şu ki, Corian tezgahı üzerindeki zararların çoğu tamir edilebilir.

Corian Onarım ve Garanti

Katı yüzey teriminin anlamı ve faydaları, bir Corian tezgah üstü onarım ile karşılaştığında kolayca ortaya çıkar.

Bu tezgah malzemesi döşeme boyunca tamamen aynıdır. Seramik veya laminatı yongalar veya çizerseniz, iç rengin farklı olduğunu göreceksiniz.

DuPont Corian tezgahı ile durum böyle değil. Malzemenin baştan sona aynı renk ve doku olduğunu göreceksiniz.

Bunun anlamı, Corian mutfak tezgahının çizilmeleri ve lekeleri gidermek için her zaman yeniden yüzeylendirilebileceğidir. Küçük çentikler de sıklıkla tamir edilebilir.

Küçük Corian onarımı, genellikle sert aşındırıcı fırçalama veya zımparalamadan başka bir şey gerektirmeyen basit bir iştir.

Bir çizik veya leke zımparalamak, Corian’ın kesinlikle faydalı olan kullanışlı bir özelliğidir. Tek dezavantajı, bazı durumlarda, tipik olarak daha derin çizikler olması durumunda, dokunuşta görülebilen ve göze çarpan bir çöküntüyle sonuçlanabileceğidir.

Yine de, basit bir prosedürün bir çizik düzeltebileceğini bilmek ve yeniden kaplamak her zaman bir seçenek çünkü renk, Corian tezgahı ve diğer katı yüzeyli markaların tüm kalınlığı boyunca tekdüzedir.

Corian 10 yıllık sınırlı bir garanti sunar.

Garanti lekelenme veya kimyasal hasar, ısı hasarı, çizikler, ezikler veya dış mekan kurulumlarını kapsamaz (UV ışınları Corian’ın rengini alabilir).

Normal kullanım sırasında meydana gelebilecek herhangi bir şey genellikle garanti kapsamında değildir.

Garantideki bir örnek, bir tencerenin ısıtma sırasında tencerenin üstünü sallamasına izin verirseniz, tencereden yayılan ışığın, tezgahta bir çatlamaya neden olabileceğini belirtir. Bu iş kapsamaz çünkü ihmal olarak kabul edilir.

Seyreltilmiş çamaşır suyu Corian tezgahını temizlemek için kullanılabilir, ancak tezgahı iyice durulamadığınızda veya kazara doğrudan bir kostik kimyasal maddeyi döktüğünüzde, Corian’ın rengini bozabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Hiçbir tezgah malzemesi zarar görmemelidir. Corian’a nasıl özen gösterileceğini öğrenmek için zaman ayırırsanız, sağduyunuzu kullanın ve yüzeyi korumak için makul önlemler alın (ör. Kesme tahtaları kullanarak, nihaleler üzerine sıcak tavalar koymak ve sadece pH nötr temizleyiciler kullanarak). Bu yaygın sorunlardan bazılarını kolayca önleyebileceksiniz.

Bir Corian tezgahının bakımı temel olarak granit veya kuvars tezgahı ile aynıdır.

Corian mutfak tezgahı, en popüler lüks seçenek olmayabilir, ancak bunlar da reddedilmemelidir. Corian, eviniz için birçok tasarım olanağı sağlamak için yükseltilmiş ve sofistike bir stil paleti ile birlikte birkaç farklı avantaj ve özellik sunar.

Corian Bayi

Firmamız Laz Mermer diğer tüm tezgah markalarında olduğu gibi Corian markasınında yetkili satış ve uygulama bayisidir.

Kullandığınız yada yeni uygulama yapmak istediğiniz Corian ürünleri için firmamızı arayabilir, fiyat alabilir yada özel projeleriniz için teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Firmamız bir çok alanda corian tezgah uygulaması yapmış olup önceliğimiz kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikasıyla siz değerli müşterilerimize hizmet vermektir.

Bize bir telefon kadar yakın olduğunuzu unutmayın!

Mutfak ve Banyo Tezgahları konusunda uzman ekibimiz her daim hizmetinizde olacaktır.

Sohbet Başlat
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Call Now Button